Arkiv

Archive for the ‘Brew Mobile’ Category

HTC Smart

General 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network HSDPA 2100
Announced 2010, January
Status Coming soon. Exp. release 2010, 1Q
Size Dimensions 104 x 55 x 12.8 mm
Weight 108 g
Display Type TFT touchscreen, 256K colors
Size 240 x 320 pixels, 2.8 inches
– Sense UI
– Accelerometer sensor for auto-rotate
Sound Alert types Vibration, MP3, WAV ringtones
Speakerphone Yes
– 3.5 mm audio jack
Memory Phonebook 1000 entries, Photocall
Call records Yes
Internal 256 MB RAM, 256 MB ROM
Card slot microSD (TransFlash) up to 16GB
Data GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 – 48 kbps
EDGE Class 10, 236.8 kbps
3G HSDPA, 3.6 Mbps
WLAN No
Bluetooth Yes v2.0 with A2DP
Infrared port No
USB Yes, miniUSB v2.0
Camera Primary 3.15 MP, 2048×1536 pixels, autofocus, LED flash
Video Yes
Secondary No
Features OS Brew Mobile
CPU 300 MHz processor
Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
Browser HTML
Radio No
Games Yes
Colors Black
GPS No
Java Yes, MIDP 2.1
– MP3/eAAC+/WAV/WMA9 player
– MP4/H.263/H.264/WMV9 player
– Organizer
– Voice memo
– T9
Battery Standard battery, Li-Ion 1100 mAh
Stand-by Up to 450 h (2G) / Up to 600 h (3G)
Talk time Up to 7 h 30 min (2G) / Up to 6 h 10 min (3G)
Advertisements

Palm Pre

Palm Pre,telefon i mençur që do të shënojë edhe debutimin e shumëpritur të sistemit operativ WebOS,është një nga artikujt më të përfolur në Consumer Electronics Show 2009, që u mbajt në janar në Las Vegas. Me pamje të bukur, formë ergonomike, tastierë vertikale QWERTY rrëshqitëse dhe ekran multitouch, Pre (i cili së pari ka dalë në rrjetin EvDO të Sprint) mund të paraqesë një kërcënim serioz si për iPhone ashtu edhe për T-Mobile G1 (bazuar në Android OS të Google).
WebOS i Palm mund të kryejë disa punë njëherësh, gjë që iPhone nuk e bën dot. Pre mund të ruajë faqet për shikim kur nuk jeni në internet, në sh¬fletuesin Webkit, opsion që telefonat e mençur nuk e kanë.
Në dispozicion: Mesi i vitit; Çmimi nuk është caktuar