Arkiv

Archive for the ‘Palm’ Category

Vjen dhe Palm Pre Plus

For AT&T

GENERAL 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network HSDPA 850 / 1900
Announced 2010, March
Status Coming soon. Exp. release 2010, 2Q
SIZE Dimensions 100.5 x 59.5 x 16.9 mm
Weight 138 g
DISPLAY Type TFT capacitive touchscreen, 16M colors
Size 320 x 480 pixels, 3.1 inches
– Accelerometer sensor for UI auto-rotate
– Multi-touch input method
– QWERTY keyboard
SOUND Alert types Vibration, MP3 ringtones
Speakerphone Yes
– 3.5 mm audio jack
MEMORY Phonebook Practically unlimited entries, Photocall
Call records Practically unlimited
Internal 16 GB storage
Card slot No
DATA GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 – 48 kbps
EDGE Class 10, 236.8 kbps
3G HSDPA 3.6 Mbps
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g
Bluetooth Yes, v2.1 with A2DP
Infrared port Yes
USB Yes, microUSB v2.0
CAMERA Primary 3.15 MP, 2048×1536 pixels, enhanced fixed focus, LED flash
Features Geo-tagging
Video Yes
Secondary No
FEATURES OS Palm webOS 1.3.5
CPU ARM Cortex A8 600 MHz, PowerVR SGX graphics
Messaging SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
Browser WAP 2.0 / HTML
Radio No
Games Yes
Colors Black
GPS Yes, with A-GPS support, AT&T Navigator
Java
– MP3/WAV/eAAC+ player
– MP4/H.264/H.263 player
– Organizer
– Document viewer
– Voice memo/dial
BATTERY Standard battery, Li-Ion 1150 mAh
Stand-by Up to 350 h (2G) / – (3G)
Talk time Up to 4 h (2G) / Up to 4 h (3G)
Advertisements

Palm prezanton Palm Pixi Plus

For AT&T

GENERAL 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network HSDPA 850 / 1900
Announced 2010, March
Status Coming soon. Exp. release 2010, 2Q
SIZE Dimensions 111 x 54.9 x 10.9 mm
Weight 107.7 g
DISPLAY Type TFT capacitive touchscreen, 256K colors
Size 320 x 400 pixels, 2.63 inches
– QWERTY keyboard
– Accelerometer sensor for UI auto rotate
– Proximity sensor for auto turn-off
SOUND Alert types Vibration, MP3 ringtones
Speakerphone Yes
– 3.5 mm audio jack
MEMORY Phonebook Practically unlimited entries, Photocall
Call records Practically unlimited
Internal 8 GB storage
Card slot No
DATA GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 – 48 kbps
EDGE Class 10, 236.8 kbps
3G HSDPA, 7.2Mbps; HSUPA, 5.76Mbps
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g
Bluetooth Yes, v2.1 with A2DP
Infrared port Yes
USB Yes, microUSB v2.0
CAMERA Primary 2 MP, 1600×1200 pixels, LED flash
Features Geo-tagging
Video Yes
Secondary No
FEATURES OS Palm webOS
CPU Qualcomm MSM7627 600 MHz processor, dedicated graphics accelerator
Messaging SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
Browser WAP 2.0 / HTML
Radio No
Games Yes
Colors Black
GPS Yes, with A-GPS support, AT&T Navigator
Java
– MP3/WAV/eAAC+ player
– MP4/H.264/H.263 player
– Organizer
– Document viewer
– Voice memo/dial
BATTERY Standard battery, Li-Ion 1150 mAh
Stand-by
Talk time (2G) / Up to 4 h (3G)

Palm Pre shume shpejt ne Europe

30 Shtator, 2009 Lini një koment

f.0925111325578_m

Telefoni i mençur Palm Pre arrin në ofertën e operatorit të telefonisë mobile evropiane O2 në Gjermani dhe Britani të Madhe. Në Gjermani mund të blihet nga 13 tetori, derisa në Britani të Madhe nga 16 tetori.

Britanikët do ta marrin telefonin e mençur të kompanisë Palm pa pagesë, por me nënshkrimin dyvjeçar të parapagimit mujor prej 35 funtesh. Celulari, gjithashtu do të mund të merret edhe me nënshkrimin e marrëveshjes për 18 muaj, por me parapagim më të madh mujor apo me çmim të celularit prej 97 funtesh.

Pre është i pajisur me ekran të ndjeshëm në prekje prej 3.1 inçësh, me 8 GB memorie, tastierën rrëshqitëse QWERTY dhe fotoaparatin tre megapikselësh me blic LED.

Ai vjen me sistemin e ri operativ webOS nëpërmes të cilit ofron mundësi të avancuara të sinkronizimin dhe kryerje të shumë funksioneve njëkohësisht.

Palm Pre

Palm Pre,telefon i mençur që do të shënojë edhe debutimin e shumëpritur të sistemit operativ WebOS,është një nga artikujt më të përfolur në Consumer Electronics Show 2009, që u mbajt në janar në Las Vegas. Me pamje të bukur, formë ergonomike, tastierë vertikale QWERTY rrëshqitëse dhe ekran multitouch, Pre (i cili së pari ka dalë në rrjetin EvDO të Sprint) mund të paraqesë një kërcënim serioz si për iPhone ashtu edhe për T-Mobile G1 (bazuar në Android OS të Google).
WebOS i Palm mund të kryejë disa punë njëherësh, gjë që iPhone nuk e bën dot. Pre mund të ruajë faqet për shikim kur nuk jeni në internet, në sh¬fletuesin Webkit, opsion që telefonat e mençur nuk e kanë.
Në dispozicion: Mesi i vitit; Çmimi nuk është caktuar