Kreu > Apple, Te Rejat e Fundit > iPhone 4 “pushton” 17 shtete të reja

iPhone 4 “pushton” 17 shtete të reja


Duke filluar nga 30 korriku, konsumatorët në shumë vende të botës do të kenë mundësinë të blejnë telefonin i cili ka bërë bujë në mbarë botë, modelin më të ri të telefonit të Apple, iPhone 4.

Telefoni i shumë përfolur këtyre ditëve do të jetë në dispozicion edhe në shtetet tjera si, Australia, Austria, Belgjika, Kanadaja, Danimarka, Finlanda, Hong Kongu, Irlanda, Italia, Luksemburgu, Holanda, Norvegjia, Zelanda e Re, Singapori, Spanja, Suedia dhe Zvicra.

iPhone 4 fillimisht vetëm me ngjyrë të zezë, do të shitet në dyqanet e Apple, online përmes Apple.com dhe stërshitësve të autorizuar.

Njëri prej vendeve që ende nuk është në listë, është Koreja e Jugut. Edhe pse fillimisht thuhet se edhe ky vend do të jetë në mesin e vendeve të mëdha, të cilat kanë kërkesë të madhe për iPhone 4, kjo nuk do të ndodh për shkak të disa çështjeve të rregullatorit të atjeshëm.

Në konferencën për media të cilën Steve Jobs e ka mbajtur më 16 korrik, pati thënë se do të jetë pak më e vështirë për t’i bindur autoritetet koreane, për lansimin e telefonit tonë. Në këtë konferencë, Jobs kryesisht pati folur për problemet që iPhone ka hasur me pranimin e thirrjeve telefonike. / Telegrafi

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: