Kreu > Apple, Te Rejat e Fundit > Nuk ka iPhone 4 me ngjyrë të bardhë, para fundit të 2010

Nuk ka iPhone 4 me ngjyrë të bardhë, para fundit të 2010


Modelet e iPhone 4 me ngjyrë të bardhë do të dalin në treg, vetëm në fund të këtij viti, thuhet në një deklaratë të kompanisë Apple.

“Modeli i bardhë i iPhone 4 do të jetë më i vështirë për prodhim, se sa pritej fillimisht,” thuhet nga burimet zyrtare të kompanisë.

“Disponueshmëria e modelit të zi të iPhone 4, i cili është më popullor, nuk është afektuar.” Është thënë se modeli i bardhë i telefonit të Apple, do të jetë në treg në qershor të këtij viti, por tani burimet zyrtare të kompanisë thonë se kjo nuk do të ndodh para fundit të vitit 2010.

Modeli më ngjyrë të bardhë i iPhone 4 ka pasur një histori të trazuar të prodhimit. Gjatë këtyre ditëve ishte mësuar se modelet e bardha nuk do të jenë gati për treg më qershor ose korrik, siç thuhej fillimisht nga mediat online, në tërë botën.

Apple fillimisht e pati shtyrë lansimin e këtij modeli të telefonit për në gjysmën e dytë të korrikut. Vonesat e shumta mendohet se i atribuohen kontraktonit, Lens Teknologies, për të cilin dyshohet se ka probleme rreth trashësisë së plastikës dhe ngjyrës së bardhë. / Telegrafi

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: