Kreu > Android, Motorola, Te Rejat e Fundit > Rritet shitja e pajisjeve me Android

Rritet shitja e pajisjeve me Android


Kryeshefi ekzekutiv i Google Eric Schmidt raporton për shitjen çdo ditë më të madhe të pajisjeve me Android dhe prognozon një të ardhme të ndritur të kësaj platforme.

Pajisjet e bazuara në Android po bëhen çdo ditë e më të popullarizuara në botën e telefonave të mençur, gjë që e dëshmojnë edhe rezultat e shitjes së tyre. Kryeshefi ekzekutiv i Google Eric Schmidt qysh në muajin maj kishte vlerësuar shitje të pajisjeve Android në së paku 65.000 njësi në ditë, e për qershor ai publikon shifra shumë më të mëdha.

Sipas të dhënave të tij, çdo ditë në botë shiten mbi 160.000 telefona të mençur të bazuar në ndonjë version të sistemit operativ Android, derisa mbështetja e numrit të madh të prodhuesve si HTC, LG, e Motorola flet për një të ardhme të ndritur të vet platformës.

Tregu i telefonave të mençur edhe më tutje është në rritjes – kompania ABI Research raporton për 55 milionë pajisje të shitura gjatë këtij tremujori si dhe parasheh rritje të shitjeve për 21 për qind gjatë këtij viti në 244 milionë pajisje të shitura. /Telegrafi/

  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: