Kreu > Android, HTC, Te Rejat e Fundit > Nexus One në rezolucion 720p

Nexus One në rezolucion 720p


Ekipi i forumit xda-developers ka bërë një shtojcë për HTC Nexus One i cili mundëson incizimin e video materialeve në rezolucion 720p, e në përpunim është edhe versioni Froyo për Android i cili pritet të vjen.

Pronarët e Nexus One, nëse nuk kanë gjëra më të mençura për të bërë, mund të shkojnë deri tek forumi xda-developers ku ka dalë shtojca e re e cila mundëson incizimin e video materialeve në celular me rezolucion prej 720p, që për një celular është bukur rezolucion i mirë. Për të funksionuar kjo shtojcë, nevojitet që në celular të instalohet CyanogenMod v5.08test3.

Aktualisht janë në vazhdim punimet për t’u përmirësuar zëri dhe fps, derisa në përpunim e sipër është edhe sistemi Android Froyo i cili ende pritet të vijë në Nexus One.

Ata që dëshirojnë të dinë më shumë për detajet mund të vizitojnë forumin xda-developers.

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: