Kreu > BlackBerry, BlackBerry, BlackBerry OS, Modelet e Fundit, Sistemet Operative (OS), Te Rejat e Fundit > Pamjet e para të modelit të ri, BlackBerry 9800

Pamjet e para të modelit të ri, BlackBerry 9800


isa fotografi jo-zyrtare shfaqin pamjet e modelit të ri rrëshqitës të BlackBerry 9800. Pamjet janë marrë nga një faqe kineze, e cila e konfirmon se kompania RIM po bëhet gati për modelin e saj të ri të BlackBerry 9800.

Përveç faktit, që ky model i ri i BlackBerry’t vjen me një dizajn të përmirësuar, telefoni rrëshqitës supozohet se do të përmbajë edhe 512 MB RAM, ndërsa të dhënat për procesorin e këtij modeli nuk bëhen të ditura, ekspertët thonë se kompania sigurisht do të vendos sistemin më të ri operativ BlackBerry OS 6.0, që të rris shpejtësinë gjatë punës me telefon.

Dihet se të gjitha modelet e reja paraprake të BlackBerry’t posedojnë kamerë me 5 mega-piksel, 802.11n Wi-Fi, GPS dhe input “multi-touch”, funksione të cilat nuk dyshohet se do të mungojnë edhe në BlackBerry 9800.


Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: