Nokia lancon modelin E73


Kompania Nokia ka lansuar edhe një model të ri, nga linja e saj e telefonave të mençur, E-series, e cila është mjaft e dashur për shumë përdorues. Kjo seri është pak a shumë e ngjashme me telefonat e prodhuar nga Research In Motion, e cila prodhon BlackBerry’n.

Të gjithë ata që duan të posedojnë Nokia, ndërkohë që telefoni i tyre t’i ngjajë BlackBerryt, atëherë Nokia ka lansuar modelin e ri të telefonit të mençur, të cilin e ka emërtuar E73, ngjashëm sikur modelet paraprake.

Për më shumë, dizajni i Nokia E73 i ngjan BlackBerryt dhe është i bazuar në sistemin operativ Symbian dhe mund të blihet vetëm përmes rrjetit të dyqaneve T-Mobile. Çmimi i Nokia E73 ende nuk dihet, mirëpo ajo që dihet tashmë është data e lansimit të këtij telefoni, i cili do të dal në shitje prej 16 qershorit. /Telegrafi/

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: