Kreu > Modelet e Fundit, NOKIA, Nokia, Sistemet Operative (OS), Te Rejat e Fundit, Te tjere > Nokia lancon edhe katër modele të telefonave të lirë.

Nokia lancon edhe katër modele të telefonave të lirë.


Nokia Oyj të enjten zbuloi edhe katër modele të reja të telefonave të lirë. Me këtë fokus, kompania synon të mbrojë pjesën dominuese të tregut, e posaçërisht në tregjet e reja.

Nokia kontrollon më shumë se 50 për qind të tregut të shitjeve në Indi dhe Afrikë, si dhe ka një pozicion të fortë në tregjet e tjera në zhvillim. Nokia thotë se do ta vazhdojë luftën me rivalët si Apple dhe RIM (Research In Motion), ndërsa ofertat e pakta të kompanisë e kanë ndikuar në çmimet e aksioneve në bursa gjatë muajve të fundit.

Katër modelet e reja të thjeshta të telefonave mobil, duke përjashtuar operatorët e mundur, vijnë me çmime prej 30 deri në 45 euro.

Dy telefonat e ri, duke përfshirë këtu edhe modelin e lirë prej 30 €, do të mundësojnë edhe përdorimin e dy SIM kartelave të ndryshme – duke ndihmuar për ndarjen e një telefoni në mes të anëtarëve të familjes apo miqtë. /Telegrafi/

Advertisements
 1. FATMIR
  23 Qershor, 2010 te 19:42

  pershendetje une jetooj en finland helsinki qdo dite thuajse jam ne dyqanet enokies kurr spi shoh kto modele te reja qe ju po thuani kan dal ne treg sjan ende finlandeset njifen per telefonat ma te lire ne skandinavi i perdorin Finlandeset

  • 25 Qershor, 2010 te 07:14

   Te gjitha informacionet qe ti lexon ne Blog jane te marra nga sitet zyrtare te kompanive respektive.Ne kte rast te Nokia.

 1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: