Windows Live për iPhone


Së shpejti në iPhone nëpërmes MSN-it do të mund të bisedonim duke shfrytëzuar aplikacionin origjinal të kompanisë Microsoft.

Qysh në muajin dhjetor të vitit të kaluar ishte paralajmëruar se Microsoft po planifikonte të përgatis aplikacionin Live Messenger për celularin e popullarizuar iPhone të Apple, e sot në portalin e njohur teknologjik Neowin janë publikuar edhe fotografitë e para të aplikacionit duke punuar.

Microsoftit klientin e iPhone për protokollin e popullarizuar të komunikimit të çastit do të mund ta provonim qysh në muajin qershor, si pjesë e paketës Windows Live Wave 4, derisa ‘nafakalitë’ e rrallë do ta kenë rastin që këtë ta bëjnë gjatë majit, brenda një numri të kufizuar të testuesve.

Windows Live Messenger për iPhone mundëson ndarjen e fotografive, komunikim çasti dhe kanale sociale për përdoruesit./Telegrafi/

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: