Nokia N8 në vjeshtë


Nokia ka vërtetuar daljen e celularit të saj N8 të bazuar në sistemin operativ Symbian për këtë vjeshtë. N8 është celular i cili mbështet multi-tasking të avancuar, multi-touch, qasje në dyqanin online të aplikacioneve Ovi dhe shumë mundësi tjera.

Tani është edhe zyrtare, Nokia në panairin teknologjik “Espoo” ka bërë publike datën e paraqitjes në treg dhe çmimin e celularit të ri të saj N8, i cili me vete sjell kamerë prej 12 megapikselash, Symbian^3, dalje HDMI, 16 gigabajt të memories interne, incizim të video materialeve me definicion të larë (HD), qasje në Ovi Store dhe shfrytëzim pa pagesë të mundësive tjera të shumta nga klasa më e lartë e celularëve.

Shitja fillon në vjeshtë dhe ky celular vjen me pesë ngjyra të ndryshme. Çmimi i tij për tregun evropian është 370 euro.

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: