Kreu > HTC, Te Rejat e Fundit > HTC përgatit sistemin e vet operativ per Celulare

HTC përgatit sistemin e vet operativ per Celulare


Është pikëpyetje sa na nevojitet edhe një sistem tjetër operativ për celularë, mirëpo nëse mund t’u besohet thashethemeve të cilat vijnë nga tabori i HTC-së, ai na duhet.

HTC e ka bazuar afarizmin e saj të suksesshëm në përpunimin e pajisjeve të cilat do të bartin sistemet operative të kompanive tjera. Windows Mobile dhe kohëve të fundit Android, janë pajisje për të cilat HTC ka përgatitur pajisje.

Siç thekson gazeta “Bloomberg”, HTC po përgatitet në zhytet në ujërat e sistemeve operative, dhe këtë para së gjithash sepse dëshiron “të kopjojë” suksesin e kompanive si Apple, e për suksesin e së cilës është meritore pikërisht platforma e vet mobile.

Ajo që nuk dihet është nëse HTC në të vërtetë do të paraqes sistemin tërësisht të vetin operativ, apo me blerjen e mundshme të kompanisë Palm dëshiron të përshtat sistemin operativ i cili do të vjen në paketën e blerjes së kësaj kompanie. /

Advertisements
Kategori: HTC, Te Rejat e Fundit
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: