Kreu > Apple, Software, Te Rejat e Fundit > Opera Mini në iPhone

Opera Mini në iPhone


Pronarët e iPhone gjatë ditës së sotme më në fund do të mund të instalojnë shfletuesin Opera në pajisjen e tyre të adhuruar. Pas pothuajse një muaj pritjeje është miratuar hyrja e Opera Mini në dyqanin online të aplikacioneve Apple App Store.

Opera e ka paraqitur shfletuesin Opera Mini në dyqanin App Store qysh më 23 mars, pas së cilës është pritur miratimi i paraqitjes së saj në App Store. Shumë media kishin supozuar se Apple nuk do të miratojë hyrjen e Opera Mini në App Store, mirëpo kjo megjithatë nuk ndodhi.

Sipas pohimeve nga Opera, versioni i shfletuesit të tyre mobil për shkak të kompresionit dhe teknologjive tjera që përdorë është gjashtë herë më i shpejtë sesa shfletuesi i rëndomtë në iPhone.

Gjatë ditës së djeshme, Opera ka raportuar se me shfletuesin e saj, në version klasik apo mobil, e përdorin mbi 100 milionë përdorues.

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: