Kreu > Microsoft, Sistemet Operative (OS), Te Rejat e Fundit, Te tjere > Microsoft paraqet celulare për të rinj “Microsoft Kin One” dhe “Microsoft Kin Two”

Microsoft paraqet celulare për të rinj “Microsoft Kin One” dhe “Microsoft Kin Two”


Microsoft ka lansuar një telefon të ri të emëruar Kin, e ai është i dedikuar për përdoruesit e rin të cilët kryesisht përdorin rrjetet e popullarizuara për shoqërim online. Kompania ka njoftuar se telefoni i ri është i krijuar me qëllimin e vetëm që t’u ndihmojë njerëzve të mbesin në kontakt me miqtë dhe të ndajnë përmbajtjet në mes veti.

Kin është i pajisur me kamerë të rezolucionit të lartë, derisa ky telefon do të jetë pajisja e parë e cila do të ketë qasje në shërbimin muzikor Zune të Microsoftit.

Me lansimin e këtij telefoni Microsoft dëshiron të bëj një rival për celularët e ngjashëm të cilët i kanë lansuar Apple, Google e Blackberry.

Telefoni është bërë nga kompania Sharp, e pajisjet e para do të gjenden në shitje qysh në muajin maj në SHBA, përderisa në Evropë celularët Kin do të gjenden në rrjetin Vodafone gjatë kësaj vjeshte.

Ky është telefon i cili personifikon lidhjet e vërteta në mes të njerëzve, teknologjisë, miqve dhe përdoruesve”, ka deklaruar Robbie Bach, udhëheqës i njësisë për pajisje dhe zbavitje në Microsoft.

Dy versionet e telefonit të cilat do të ofrohen në treg do të kanë ekrane të ndjeshme në prekje dhe tastierë lëvizëse. Ekrani gjithmonë do të jetë i kycur dhe do të paraqes lajmet dhe ngjarjet e fundit, siç janë porositë tekstuale, tweet apo fotografitë e ndara, me fjalë tjera, të gjitha ato që ndodhin në një grup miqsh brenda ndonjë rrjeti online për shoqërim.

Përdoruesit e këtij celulari do të kanë qasje në rrjetet më të popullarizuara për shoqërim si Facebook, Twitter e MySpace.

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: