Kreu > NOKIA, Symbian S60, Te Rejat e Fundit > N8 – Model i ri nga Nokia 12 Mpx Camera

N8 – Model i ri nga Nokia 12 Mpx Camera


Në internet janë paraqitur informata të reja për telefonin e radhës të mençur të Nokias – modelin N8.

Kjo pajisje do të duhej të ishte telefoni i parë i Nokias i cili do të ketë kamerë digjitale me rezolucion prej 12 megapikselash dhe do të punoj në sistemin operativ Symbian^3.

Opsionet tjera të njohura, por askund të vërtetuara, përfshijnë ekranin vëllimor 3.5 inçësh të ndjeshëm në prekje me rezolucion 360 x 640 piksela, mbështetje për HSDPA, WiFi e Bluetooth e me gjasë edhe GPS.

Ky telefon do të ketë procesor ARM, mirëpo nuk dihet për cilin model dhe me çfarë takti pune, ani pse flitet për atë prej 1 GHz.

Kamera digjitale, veç rezolucionit të madh, do të duhej të incizojë video materiale me rezolucion 720p të cilat me anë të daljes HDMI dhe kabllove do të mund të paraqitej edhe ekranet televizive.

Së shpejti priten edhe të dhënat zyrtare nga Nokia, derisa N8 do të mund të paraqitej vetëm në tremujorin e fundit të këtij viti.

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: