Kreu > NOKIA, Te Rejat e Fundit > Nokia blen kompaninë Novarra

Nokia blen kompaninë Novarra


Nokia ka njoftuar se do të blej kompaninë amerikane Novarra e cila është e specializuar për prodhimin e shfletuesve dhe shërbimeve përkatëse mobile të internetit.

Me këtë hap Nokia planifikon që të përmirësojë mënyrën e shfletimit të internetit në celularët e saj, e zgjidhjet e kompanisë të blera nga kompania Novarra planifikon t’i integrojë në pajisjet e saj gjatë pjesës së dytë të këtij viti. Pritet që blerja zyrtare do të kryhet gjatë tremujorit të dytë të këtij viti.

Në të ardhmen, ndërlidhja e një miliard njerëzve në internet do të bëhet me anë të pajisjeve mobile. Në pajtim me këtë, ofrimi i mënyrave më të “lehtësuara” për përdoruesit është një prej prioriteteve në Nokia, kanë deklaruar përfaqësuesit e kompanisë.

  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: