Samsung Galaxy S


Telefoni i ri i mençur i Samsung ka ekran të madh dhe procesor të shpejt, e në shitje del gjatë këtij viti.

Në ngjarjen CTIA Wireless në Las Vegas Samsung ka paralajmëruar paraqitjen e telefonit të mençur Galaxy S, të bazuar në Android 2.1.

Pajisja ka ekran 4-inçësh Super AMOLED me ngjyra të gjalla (800 x 480 piksela) i cili falë teknologjisë mDNIe (e cila është parë edhe tek disa televizorë LCD të Samsung) paraqet fotografi të pastër dhe video me definicion të lartë.

Shpejtësinë e punës e siguron edhe procesori i Samsung me takt prej 1 GHz, e kompania lavdëron edhe eko-sistemin Smart Life, i cili përdoruesve do të duhej t’ua lehtësojë dhe përshpejtojë përdorimin e shërbimeve të ndryshme online.

Në këtë celular janë integruar edhe navigacioni GPS me kartela 3D si dhe fotoaparati prej pesë megapikselash. Fillimi i shitjes pritet së shpejti derisa çmimi nuk është i njohur.

  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: