Kreu > HTC, Te Rejat e Fundit > Garmin-Asus Nuvifone M10

Garmin-Asus Nuvifone M10


Edhe një produkt i punës së përbashkët të Asus e Garmin në tregun e celularëve është pajisja nuvifone M10.

Duke ngritur temperaturën para vet fillimit të panairit World Mobile Congress i cili mbahet javën e ardhshme në Barcelonë, Garmin-Asus ka paraqitur zyrtarisht nuvifone M10.

Bëhet fjalë për një telefon të mençur të bazuar në Windows Mobile 6.5.3, i pajisur me ekran 3.5 incësh WVGA të ndjeshëm në prekje, 3D Task Manager dhe me 512 MB RAM e 512 MB ROM të integruar.

Me pajisjen vijnë edhe 4 gigabajt memorie flash, e pjesa më e fuqishme e kësaj pajisjeje është navigacioni i ashtuquajtur Click-and-Go e cila supozohet se është po aq e specializuar për funksionalitet sikur janë edhe pajisjet më të reja GPS të Garmin. Fotoaparati i integruar prej pesë megapikselash përmban funksionin geo-tagging për të gjitha fotografitë, gjersa është ofruar mbështetje për punë në Facebook e Picasa.

Në shitje do të duhej të gjindej deri në mesin e këtij viti.

Advertisements
Kategori: HTC, Te Rejat e Fundit
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: