Kreu > NOKIA, Software, Te Rejat e Fundit > Ovi Maps shenon mbi një milion shkarkime brenda javës.

Ovi Maps shenon mbi një milion shkarkime brenda javës.


Tabori i gjigantit finlandez Nokia ka raportuar se prej paraqitjes së navigacionit pa pagesë për pajisjet e kësaj kompanie Ovi Maps është shkarkuar 1.4 milionë herë, gjersa kufiri prej një milion është thyer brenda vetëm një jave.

Suksesi i versionit pa pagesë të navigacionit Ovi Maps është pjesë e strategjisë së Nokia për etablim në tregun mobil, navigacionit dhe shërbimeve lokale, e si po qëndrojnë hesapet, mirë po ju ecën.

Sa u përket shteteve të veçanta, Nokia thekson se deri më 31 janar aplikacionin e kanë shkarkuar më së shumti përdorues nga Kina, Italia, Britania e Madhe, Gjermania dhe Spanja, derisa më së shumti është shkarkuar në pajisjet Nokia 5800 XpressMusic, Nokia N97 mini, Nokia N97, Nokia 5230 dhe Nokia E72.

Ovi Maps mund të gjendet në mbi 180 shtete, përderisa me navigacion rrugor janë mbuluar 74 shtete dhe atë në 46 gjuhë të ndryshme.

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: