Kreu > Modelet e Fundit, NOKIA, Nokia, Sistemet Operative (OS), Symbian S60, Te Rejat e Fundit > Nokia X6 vjen me 16 gigabajt memorie

Nokia X6 vjen me 16 gigabajt memorie


Nokia ka paraqitur telefonin celular X6 me 16 gigabajt memorie si alternativë më të përballueshme të modelit me 32 gigabajt.

Nokia X6 është paralajmëruar qysh në muajin shtator të vitit të kaluar. Prodhuesi e ka paramenduar këtë telefon si pajisje multimediale për përdoruesit të cilët nuk duan të heqin dorë nga koleksioni i tyre video e audio derisa janë në lëvizje. Atëbotë ishte paralajmëruar pajisja me 32 gigabajt edhe ekran të diagonales 3.2 inç i ndjeshëm në prekje.

Pak para se të lëshonte modelin X6 në tregun evropian Nokia ka vendosur të ofrojë edhe modelin me 16 gigabajt memorie i cili do të duhej të jetë më i përballueshëm nga çmimi sesa ai që ishte paralajmëruar fillimisht.

Specifikat tjera të telefonit janë identike: Fotoaparat prej 5 megapiksela me thjerrëz dhe blic të Carl-Zeiss, A-GPS, busollë e integruar dhe Nokia Maps, konektor microUSB, WLAN, Bluetooth 2.0 dhe bartje të dhënave me anë të protokollit HSDPA.

Nuk mund të vërejmë se Nokia i ka pajisur celularët e vet X6 në të njëjtën mënyrë si edhe Apple që ka bërë me pajisjet e veta iPhone 3GS. X6 e as iPhone nuk e kanë mundësinë e zgjerimit të memories me kartela që nuk na çudit ky fakt për Apple, por është bukur e pazakontë për Nokian.

Advertisements
  1. flui
    12 Prill, 2010 te 00:09

    po cmimi i nokia x6 me 16 gigabajt memorie sa eshte?ju faliminderit..

  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: