Kreu > Apple, Te Rejat e Fundit > Apple do te zevendesoje Google me Bing.

Apple do te zevendesoje Google me Bing.


Apple e Microsoft janë duke negociuar për integrimin e Bing si makinë standarde të kërkimit në pajisjet iPhone e iPod Touch.

Gjatë dy javëve të fundit Apple është negociuar me kompaninë Microsoft për një bashkëpunim të ri, raportojnë mediet botërore duke u thirrur në dy burime. Kësaj here bëhet fjalë për makinën standarde të kërkimit në versionin mobil të shfletuesit Safari për iPhone, makinën e deritanishme Google supozohet se do ta zëvendësojë Bing.

Këto informata i vërteton konkurrenca çdo ditë e më e madhe në mes të Apple e Google në tregun e pajisjeve mobile dhe atë në të gjitha segmentet e harduerit e softuerit. Praktika e deritashme i ka shkuar për dore kompanisë Google, e cila në këtë mënyrë ka përfituar me anë të reklamave, sipas hulumtimit të kompanisë AdMob, reklamat më të shumta mobile janë shfletuar pikërisht nëpërmes pajisjeve të Apple – iPhone e iPod Touch.

Kalimi në Bing do të mund t’i sillte Microsoftit një pjesëmarrje më të madhe në treg, e ndryshimet supozohet se nuk do të duhej të përfshinin aplikacionet tjera si ajo Google Maps. Marrëveshja ende nuk është arritur, kështu që kompanitë ende nuk kanë komentuar zyrtarisht këto informata.

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: