Kreu > Apple, HTC, Te Rejat e Fundit > Nexus One më i lirë se iPhone

Nexus One më i lirë se iPhone


Me analizimin e komponentëve të caktuar, duket se celulari i Google do të jetë më i lirë sesa iPhone 3GS.

Google Nexus One, të cilin e prodhon kompania HTC, në prodhim është më i lirë sesa i popullarizuari iPhone 3GS, pohojnë nga kompania iSuppli. Sipas të gjitha analiza preliminare, çmimi i përgjithshëm i pjesëve që e përbëjnë celularin Nexus One është 174 dollarë amerikanë.

Për dallim, celulari iPhone 3GS me 16 gigabajt në fillim të shitjes së tij ka kushtuar 179 dollarë. Një e dhënë e rëndësishme, sipas iSuppli, është se HTC ka arritur që të bëj një çmim më të vogël të prodhimit përkundër shfrytëzimit të komponentëve të avancuar si ekrani AMOLED dhe kapacitet më të madh të memories.

Megjithatë, çmimit më të ulët të Nexus One i kontribuon edhe kapaciteti më i vogël i memories flash, në vend të së cilës shitet kartela e memories microSDHC prej katër gigabajt.

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: