Kreu > Palm, Te Rejat e Fundit > Palm Pre dhe Pixi edhe më të mirë

Palm Pre dhe Pixi edhe më të mirë


Telefonat e mençur webOS të Palm janë përditësuar me disa gjëra të vogla por të vlefshme, e tani e tutje ata do të mund të gjenden edhe në ofertën e Verizon.

Pajisjet Pre e Pixi të Palm janë përditësuar me shenjën Plus dhe prej tani do të gjenden në ofertën e operatorit të ri të telefonisë mobile në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Palm Pre Plus e Palm Pixi Plus tani e tutje me nuk do të janë pajisje ekskluzive e operatorit Sprint, por Verizon, derisa pjesa e jashtme e pajisjeve nuk ka ndryshuar dukshëm.

Palm Pre Plus ka dyfish më shumë memorie interne sesa paraardhësi i tij (gjithsej 16 gigabajt), mekanizëm më kualitativ dhe tastierë të modifikuar me taste pak më të ngritura për klikim më të rehatshëm. Vërehet mungesa e tastit për navigacion i cili gjendej menjëherë nën ekran.

Derisa tek Pixi më i lirë dhe më i dobët ndryshimet janë më të vogla por të rëndësishme. Më në fund është përmirësuar mungesa e mbështetjes për WiFi.

Pajisjet dalin në shitje më 25 janar të këtij viti, derisa çmimi dhe tregjet tjera të cilat do të mbulohen ende nuk janë bërë të njohura

Advertisements
Kategori: Palm, Te Rejat e Fundit
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: