Palm zvogëlon humbjet


Në periudhën e dytë fiskale 2010, Palm ka deklaruar humbje prej 85.4 milionë dollarësh së bashku me fitimet prej 78.1 milionë dollarësh.

Edhe pse humbja ende mbetet e madhe se fitimet e përgjithshme, këto rezultate janë përmirësim i dukshëm krahasuar më humbjen e vitit të kaluar prej 508.6 milionë dollarësh dhe 164.5 milionë dollarësh humbje në tremujorin paraprak.

Për tremujorin në vijim në Palm presin përmirësime të rezultateve kur merret parasysh se për mesin e muajit nëntor është paraqitur Pixi, i cili është edhe telefoni i dytë mobil Pixi i bazuar në sistemin operativ Web OS.

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: