Kreu > Android OS (By Google), Sistemet Operative (OS), Te Ndryshme, Te Rejat e Fundit > “Nexus One” do të mund të tejkalonte iPhone

“Nexus One” do të mund të tejkalonte iPhone


“Nexus One”, telefoni celular i makinës më të madhe të kërkimit në botë Google për tre vjet do të mund të merr udhëheqjen në treg nga celulari i popullarizuar iPhone i kompanisë Apple, vlerësojnë në kompaninë e hulumtimeve Gartner.

Google është duke negociuar me operatorin e telefonisë mobile T-Mobile për të komercializuar Nexusin, të cilin do të duhej ta prodhonte kompania tajvaneze HTC, njoftojnë agjencitë.

Kompania gjigante amerikane ka filluar negociatat me T-Mobile në mënyrë që në vitin 2010, me çmim më të lirë, t’u ofrojë parapaguesve të T-Mobile telefonin e vet të mençur, një kombinim i telefonit mobil dhe kompjuterit të xhepit të përshtatur për dërgim të postës elektronike.

Është paralajmëruar se negociatat do të duhej të fillonin së shpejti edhe me operatorët tjerë. Nexus do të pajisjet me sistemin operativ të Google me kod të hapur Android, të cilin tanimë e shfrytëzojnë Samsung, LG, Motorola, Sony Ericsson e HTC.

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: