Kreu > Sistemet Operative (OS), Software, Te Ndryshme, Te Rejat e Fundit, Windows Mobile (By Microsoft) > Mobile Windows 7 në fund të vitit të ardhshëm

Mobile Windows 7 në fund të vitit të ardhshëm


Udhëheqësi i njësisë së Microsoftit për teknologji mobile ka deklaruar se Windows Mobile 7 vjen vetëm në fund të vitit 2010.

Në valën e lajmeve të këqija për Windows Mobile 7 vjen edhe një. Në fakt, udhëheqësi i njësisë së teknologjive mobile në Britani të Madhe Phil Moore, “ka pranuar” se versioni i radhës i Windows arrin vetëm në fund të vitit të ardhshëm. Megjithatë, siç thotë Moore, Windows Mobile 7 vjen definitivisht dhe atë me përmirësime për shfrytëzuesit afarist dhe konfiguracion të ri të përshtatur për udhëheqje me gishtërinj.

Për datën e paraqitjes së Windows Mobile 7 po supozohet që dy vite rresht. Sipas thashethemeve të fundit, paraqitja e pritur, apo demonstrimi i mundësive të reja, do të duhej të jetë gjatë kongresit të radhës Mobile World Congress në muajin shkurt.

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: