Kreu > NOKIA, Te Rejat e Fundit > Vjen Nokia Ovi Store 2.0

Vjen Nokia Ovi Store 2.0


Nokia ka paralajmëruar ripërtëritjen e shërbimit të vet për shpërndarjen e aplikacioneve dhe përmbajtjeve tjera për telefona celularë .

Edhe pse Ovi Store numëron një milionë shkarkime në ditë, në Nokia pranojnë se ridizajnimi megjithatë është i duhur. Për më shumë, zëvendëspresidenti i kompanisë George Linardos ka deklaruar se Ovi Store do të bëhet “nga zeroja”.

Versioni i ri i shërbimit të Nokias për shpërndarjen e aplikacioneve dhe përmbajtjeve tjera për celularë sërish do të lëshohet në qarkullim në pranverën e vitit të ardhshëm. Përmirësimet kryesore të cilat versioni i ri do t’i përmbajë kanë të bëjnë me shpejtësinë, konfigurimin dhe besueshmërinë.

Sipas Linardos, versioni aktual i Ovi Store edhe ashtu ishte menduar si i përkohshëm, në kohën e shkurtër kur Nokia është dashur të konsolidojë të gjitha shërbimet të cilat i ka ofruar.

  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: