Kreu > Samsung, Te Rejat e Fundit > Samsung paraqet kartela të cilat pothuajse nuk i prish asgjë

Samsung paraqet kartela të cilat pothuajse nuk i prish asgjë


Gjiganti jugkorean i elektronikës shpenzuese ka paraqitur tri kartela të memories të rezistueshme edhe për kushtet më ekstreme.

Sipas pohimeve nga Samsung, paleta e saj e re e kartelave është në gjendje të durojë rëniet dhe goditjes, ujin dhe rrezatimet magnetike. Në të njëjtën kohë, supozohet se kartelat mund të durojnë peshë prej 1.6 tonësh, mirëpo tani për tani nuk e dimë asnjë rast kur kjo gjë do të mund të na nevojitej.

Sa i përket hapësirës së të dhënave, kartelat janë paraqitur në variante të kapaciteteve prej 4, 8 i 16 GB në formatet microSD e SD dhe kapacitet 4 e 8 GB në formatin Compact Flash.

Çmimet dhe koha e saktë e paraqitjes në treg tani për tani mbeten të panjohura.

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: