Kreu > NOKIA, Te Rejat e Fundit > Nokia 6700 Classic vjen i Arte

Nokia 6700 Classic vjen i Arte


Në Nokia duket se nuk “zhegiten” fare për recesion, është paraqitur versioni i artë i modelit të popullarizuar 6700 Classic.

Edhe pse në Nokia gjatë kohëve të fundit po luftojnë me shitjen e dobët, e me këtë edhe me financa të zvogëluara, këto “imtësi” nuk po i ndalojnë nga përpunimi i celularëve luksoz. Bëhet fjalë për lëshimin e modelit të artë 6700 Classic.

Shtëpiza, ndryshe nga çeliku i pandryshkshëm, është mbështjellë me ari prej 18-karatësh. Kënaqësi shtesë të luksozitetit ofron edhe çanta për bartje e cila shitet me celularin. Gjithashtu, në paketë merret edhe kartela e memories microSDHC me kapacitet prej 8 GB.

Detajet teknike të pajisjes janë identike me ato në versionin e thjeshtë të celularit. Në të gjendet ekrani 2.2 incësh me rezolucion prej 320×240 piksela dhe fotoaparati me rezolucion prej pesë megapikselash.

Nokia 6700 Classic në versionin e artë do të paraqitet në tregje të zgjedhura gjatë tremujorit të parë të vitit të ardhshëm. Çmimi i paralajmëruar për Evropë është 370 euro.

  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: