Kreu > Te Ndryshme, Te Rejat e Fundit > Firefox Mobile deri në fund të vitit

Firefox Mobile deri në fund të vitit


Mozilla ka njoftuar se versioni mobil i shfletuesit të saj të internetit do të ofrohet deri në fund të këtij viti.

Mozilla e ka paralajmëruar shfletuesin Firefox Mobile dhe atë për shumë shpejt. Versioni përfundimtar i këtij shfletuesi do të duhej të paraqitej para Vitit të Ri, derisa versioni release candidate qysh në fund të javës së ardhshme.

Firefox në versionin mobil para së gjithash do të paraqitet për platformën Maemo në të cilën është e bazuar celulari Nokia N900.

Versioni për Windows Mobile do të duhej të kryhet gjatë vitit të ardhshëm, e versioni për Android gjithashtu është në përpunim e sipër, porosisin nga Mozilla.

Nëse Apple nuk lëshon pe, në të cilën gjë dyshojmë se do të ndodhë, Firefox Mobile për iPhone sigurisht nuk do ta shohim kurrë.

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: