Kreu > NOKIA, Te Rejat e Fundit > Nokia 2710 Navigation Edition

Nokia 2710 Navigation Edition


Pajisja më e re e segmentit të ulët të Nokias do të shitet me çmim të përshtatshëm, e do të ofroj navigacion GPS.

Nokia 2710 Navigation Edition është pjesëtari më i ri i segmentit të ulët të celularëve të Nokias. Modeli, paksa çuditshëm për këtë rang të çmimeve, sjell navigacion GPS dhe busulle digjitale.

Gjithashtu, ky celular shitet me softuerin Nokia Maps me udhëzimet “turn-by-turn”, bartës dhe mbushës për automjet.

Dimensionet e pajisjes janë 111 x 45.7 x 13.7 milimetra, e peshon 87 gramë. Është integruar edhe ekrani 2.2-inçësh me rezolucion prej 240 x 320 pikselash, kamera 2-megapikselëshe, FM radio e Bluetooth, përderisa në paketën e tij është përfshirë edhe kartela e memories me kapacitet prej 2 GB. Kohëzgjatja e baterisë është deklaruar në 18 orë në pritje, respektivisht në katër orë e 20 minuta bisedë.

Çmimi i rekomanduar i shitjes për tregun evropian është 110 euro, e në shitje do të gjendet në tremujorin e dytë të vitit të ardhshëm.

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: