Kreu > Samsung, Te Rejat e Fundit > Samsung shet mbi 50 milionë celularë TuchScreen

Samsung shet mbi 50 milionë celularë TuchScreen


Gjiganti korean ka njoftuar se deri më tani ka shitur mbi 50 milionë celularë me ekrane të ndjeshme në prekje. Prej këtij numri, madje 40 milionë prej tyre janë shitur në 11 muajt e këtij viti.

Në kompani shitjen e mirë ia veshin kërkesave të shtuara të tregjeve për pajisje të avancuara dhe mundësinë që pajisjet me ekrane të ndjeshme në prekje ofrojnë.

Modelet më të popullarizuara kanë qenë S5230 i cili është shitur në mbi 10 milionë njësi, më pas F480 me nëntë milionë, si dhe Corby i cili brenda një periudhe të shkurtër kohore është shitur në tre milionë njësi.

Deri në fund të vitit Samsung do të mund të shes gjithsej 200 milionë celularë.

  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: