Kreu > NOKIA, Te Rejat e Fundit > Nokia paraqet 6700 Slide dhe 7230.

Nokia paraqet 6700 Slide dhe 7230.


Nokia ka paraqitur dy celularë të rinj në segmentin e saj të mesëm. Bëhet fjalë për modelet e telefonave rrëshqitës 6700 Slide e 7230.

Modeli më i lirë, ai 7230, vjen me dimensione 98 x 48 x 14.7 milimetra dhe ka mbështetje për 3G. Ekrani është 2.4-inçësh me rezolucion prej 240 x 320 piksela, fotoaparati është me rezolucion 3.2 megapiksela, në të është integruar FM radio dhe qasja për kartelat e memories microSD. Ndryshe, celulari shitet me kartelë të kapacitetit prej 2 GB.

Në tregjet e Evropës celulari vjen në tremujorin e parë të vitit të ardhshëm me çmim të rekomanduar të shitjes prej 100 euro.

Modeli 6700 Slide ka dimensione 95 x 46 x 16 milimetra, e peshon 110 gramë. Mban ekran 2.2-inçësh me rezolucion prej 320 x 240 piksela. Fotoaparati i tij ka rezolucion prej pesë megapiksela, derisa është integruar edhe blici i dyfishtë LED. Së bashku me 45 MB të memories interne në të gjendet edhe qasja për kartela të memories microSD dhe FM radio.

Në treg vjen në tremujorin e parë të vitit të ardhshëm me çmim prej 160 euro

  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: