Kreu > NOKIA, Nokia S40, Sistemet Operative (OS), Te Rejat e Fundit > Nokia paraqet celular televiziv

Nokia paraqet celular televiziv


Sipas parashikimeve në taborin e gjigantit finlandez të telekomunikacionit deri në vitin 2012 në mbarë botën mbi 300 milionë shfrytëzues do të shohin programe televizive në ekranet e pajisjeve të tyre. Mu për këtë arsye Nokia ka paraqitur celularin Nokia 5330 Mobile TV Edition.

Përveç pranuesit televiziv, Nokia në celularin 5330 Mobile TV Edition ka integruar edhe një varg mundësish multimediale, mbështetje për lojëra dhe rrjete të shumta shoqërore online.

Kjo pajisje përmban ekran me diagonale prej 2.4 inçësh në të cilin mund të pranohet programi televiziv me anë të pranuesit digjital DVB-H, e në të është instaluar edhe qasja 2.5 milimetërshe e cila do të mundësoj që me dëgjuese përkatëse përdoruesit të kënaqen në multimedia.

Bateria e integruar supozohet se do të duhej të mundësonte deri në gjashtë orë pranim të programit televiziv.

Sa u përket shërbimeve online, pajisja mbështet Ovi Contacts, Facebook, MySpace, Flickr e YouTube si dhe aplikacione për porosi të çastit Windows Live(TM) Messenger, Google Talk, Yahoo! Messenger, ICQ, AOL e të tjera. Fotoaparati prej 3.2 megapikselash do të mundësoj publikimin e fotografive në shërbimet online.

Dimensionet e pajisjes janë 101.2 x 48.5 x 14.25 milimetra, gjersa peshon 114 gramë.

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: