Kreu > Te Ndryshme, Te Rejat e Fundit > Windows Mobile 7 deri vjen ne vere

Windows Mobile 7 deri vjen ne vere


Supozohet se Microsoft qysh gjatë këtij dimri do të duhej të fillonte me testimin e Windows Mobile 7, e sistemi operativ për celularë do të duhej të përfundohej deri në verë.

Sipas portalit teknologjik ZDNet, Windows Mobile 7 do të mund të lansohej kësaj vere. Prodhuesit e celularëve do të duhej që sistemin e ri operativ ta marrin për testim qysh në fillimin e vitit të ardhshëm.

Me zhvillim të përshpejtuar Microsoft do të duhej të plotësonte zbrazëtirën me platformat e tjera mobile. Zhagmitjet e shumta të sistemit të ri operativ tanimë kanë shtyrë prodhuesit e celularëve me Windows Mobile të zhvillojnë zgjidhjet e tyre softuerike. Sa për ilustrim, HTC në modelin HD2 pothuajse në tërësi ka ndryshuar konfiguracion standard dhe aplikacionet vijnë së bashku me sistemin operative, derisa është integruar edhe mbështetja për multi-touch.

Në mes tjerash, nga Windows Mobile 7 pritet mbështetje për ekrane të avancuara të ndjeshëm në prekje. Po ashtu, do të huazohen elemente nga konfiguracioni i Zune HD që lidhen me riprodhimin e multimedias. /Telegrafi/

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: