Kreu > Apple, Te Rejat e Fundit > iPhone gjuha shqipe per fw 3.x

iPhone gjuha shqipe per fw 3.x


Te motivuar nga suksesi i versionit te kaluar ekipi iAlba vendosi qe te pergatis versionin 3.0 te gjuhes shqipe per iphone 3.x firmware. Paketa e gjuhes shqipe eshte gati per perdorim , se shpejti do ti kemi edhe screen shootsat e para. Suejb Memeti dhe Lulzim Fazlija si udheheqes dhe menaxher te ketij projekti ne pyetjen per daten e publikimit u pergjigjen: ” Per dallim nga versioni i kaluar i cili qe ne fillim u publikua falas kesaj here kemi vendosur qe te publikojme nje link per donacione se paku per te plotesuar pagesat per punetoret e projektit dhe gjerave tjera si hosting, domain e gjera tjera pa te cilat veshtire do implementohej ky projekt. ”
Me poshte do te gjeni swift katalogun permes se cilit do te mund te benit donacionet tuaja per te ndihmuar zhvillimin e suksesshem te projektit dhe publikimin sa me te shpejte te paketes se gjuhes shqipe per celularet iPhone versioni 3.0.
Sipas tyre pasi qe donacionet te arrijn vleren minimale per ti mbuluar harxhimet e projektit, ai(projekti) do te publikohet ne faqen iAlba.info

Ata gjithashtu kane menduar edhe per donatoret dhe sponsoret duke iu mundesuar qe perdoruesit ti shohin sponsoret dhe donatoret ne faqen zyrtare te iAlba si dhe gjat procesit te instalimit te pakos.

Urojme qe paketa e gjuhes shqipe do te dal sa me shpejt online.

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: