Kreu > NOKIA, Te Rejat e Fundit > Nokia tërheq karikuesit e parregullt

Nokia tërheq karikuesit e parregullt


nn

Nokia ka njoftuar se tërheq nga tregu 14 milionë mbushës të parregullt për celularë të cilët nganjëherë i shokojnë përdoruesit e tyre me rrymë.

Nuk është fort e hijshme, por gjiganti finlandez nuk ka rrugëdalje tjetër: rreth 14 milionë mbushës të cilët i ka prodhuar kompania kineze BYD kanë një gabim si shkak i të cilit shtëpiza plastike e mbushësit mund të ndahet që mund të rezultojë me goditje elektrike.

Edhe pse ende nuk ka raste të paraqitura në lidhje me mbushësit, Nokia ka vendosur t’i tërheqë nga tregu para se të ndodhë ndonjë fatkeqësi.

Konkretisht, bëhet fjalë për mbushësit me shenjat dalluese AC -3U, AC-3E (të prodhuar nga 15 qershori deri më 9 gusht 2009) si dhe AC-4U (të prodhuar nga nga 13 prilli deri më 25 tetor 2009).

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: