Sony Ericsson XPERIA X10


Telefoni i parë i mençur me Android nga Sony Ericsson ka nisur turnetë e veta nëpër gazeta dhe prezantime …

Sony Ericsson më në fund e ka lëshuar telefonin e vet të parë të mençur të bazuar në sistemin operativ Android të kompanisë Google. Edhe pse ishte paralajmëruar se shenja dalluese e tij do të jetë XPERIA X3, tani ajo është ndryshuar në XPERIA X10. Sigurisht arsye për këtë ndryshim të emrit ka qenë Nokia X3 gjë që do të mund të hutonte blerësit potencial.

Pajisja është e bazuar në procesorin Snapdragon të Qualcomm prej 1 GHz, e ka ekran të ndjeshëm në prekje me diagonale prej katër inçësh.

Fotoaparati/kamera e integruar ka rezolucion prej 8.1 megapiksela, e veçanti e zbatimit të Androidit në X10 është pamja e tij punuese, që gjoja deri tani është e paparë …

  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: