Opera Mobile 10 beta


Versioni i ri i shfletuesit Opera për telefona celularë sjell me vetë konfiguracion të avancuar për përdorim nga shfrytëzuesi dhe shumë funksione tjera të avancuara.

Opera ka lëshuar versionin eksperimental të Opera 10 për celularë të bazuar në sistemin operativ Symbian.

Risitë më të reja kanë të bëjnë me përmirësimin e shfletimit të internetit me anë të shkurtesave (tabs) dhe funksionin speed-dial i cili ofron listën e fotografive të zvogëluara të faqeve të vizituara. Po ashtu, është avancuar tërësisht edhe konfiguracioni për përdoruesin, derisa është shtuar edhe funksioni Turbo i cili mundëson zvogëlimin automatik të përmbajtjeve të faqeve për të zvogëluar sasinë e të dhënave të bartura.

Në Opera pohojnë se në krahasim me versionin 9.7 versioni 10 është dyfish më i shpejt në funksione të caktuara, siç është zmadhimi dhe zvogëlimi i pjesëve të faqes.

Opera Mobile 10 beta ka ruajtur edhe shumicën e mundësive të versionit paraprak. /

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: