Palm Pixi në nëntor


f.1029105031910_m

Telefoni i dytë i mençur i Palm me sistemin operativ webOS me emrin Pixi në shitje del në mesin e muajit të ardhshëm të këtij viti.

Data e saktë e fillimit të shitjes është 15 nëntor, derisa celulari fillimisht, sikur edhe modeli Pre, do të gjendet në ofertën e operatorit amerikan të telefonisë mobile Sprint.

Pajisja për dallim nga Pre ka dizajn candybar, ekran të ndjeshëm në prekje prej 2.63 inçësh, tastierë QWERTY dhe 8 GB të integruar në memorien interne. Në rastin e modelit Pixi, Palm ka vendosur të mos ofrojë mbështetje për WiFi por ka vendosur fotoaparatin në prapavijë me rezolucion prej dy megapikselash.

Pajisimi i dobët ka rezultuar edhe me çmimin e ulët, i cili në Shtetet e Bashkuara të Amerikës me kontratë dyvjeçare është 99 dollarë.

Tani për tani nuk dihet se kur ky celular do të plasohet në tregun evropian.

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: