Kreu > NOKIA, Te Rejat e Fundit > Nokia N900 shtyhet për muajin e ardhshëm

Nokia N900 shtyhet për muajin e ardhshëm


n900

Modeli N900 i kompanisë Nokia i cili është dashur të paraqitet në treg gjatë këtij muaji, rastin e vet për këtë do ta ketë më vonë, më saktësisht në fund të muajit nëntor të këtij viti.

Arsyeja kryesore për shtyrjen e datës është Linux Maemo 5, i cili në momentin e fundit ka pësuar disa ndryshime, të cilat kanë qenë të domosdoshme që Nokia N900 të jetë e gatshme për treg.

Ndryshe Nokia ka shpërndarë 300 modelet e para disa përdoruesve në mbarë botën që ta testojnë dhe të lajmërojnë gabimet e mundshme, para lansimit zyrtar në shitje.

Nokia N900 është modeli i parë i Nokias i cili sjell mbështetje për OpenGl ES 2.0, e në të gjendet edhe procesori i fuqishëm ARM Cortex-A8.

  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: