Vjen stuhia e dytë e BlackBerry


Prodhuesi kanadez Research In Motion (RIM) ka paralajmëruar celularin BlackBerry Storm2 me ekran të ndjeshëm në prekje, i cili në tregje të caktuara evropiane do të duhej të paraqitej para festave të fundvitit.

BlackBerry Storm2 me pamje dhe dimensione është pothuajse identik me versionin e parë të pajisjes, mirëpo me vete sjell ekran të avancuar të ndjeshëm në prekje SurePress, version të ri të sistemit operativ (BlackBerry OS 5), si dhe mbështetje për WiFi.

Pajisja ka pamje të përdoruesit të bazuar në ekranin e ndjeshëm në prekje, mirëpo sjell një varg përmirësimesh që kanë të bëjnë me shkrimin më të shpejtë me të dhe mundësi më të mira “multitouch”, që u ofron përdoruesve të prekin njëkohësisht në më shumë pjesë të ekranit.

Në bashkëpunim me operatorin e telefonisë mobile “Vodafone” RIM para Krishtlindjeve do të lansojë BlackBerry Storm2 në shtatë tregje evropiane (Britani e Madhe, Irlandë, Gjermani, Holandë, Spanjë, Itali e Francë), derisa çmimi do të varet nga paketat dhe modelet tarifore të operatorëve të caktuar.

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: