Kreu > Modelet e Fundit, Sistemet Operative (OS), Te Ndryshme, Te Rejat e Fundit, Te tjere, Te tjere > Bravia, celular për adhuruesit e Multimiedias

Bravia, celular për adhuruesit e Multimiedias


Po kush tjetër pos japonezëve, më saktësisht operatorit të telefonisë mobile KDDI, i cili ka paralajmëruar daljen në treg të një celulari që bazohet në serinë e televizorëve Bravia të kompanisë Sony. Si rezultat i kësaj edhe vet pajisja do të quhet Bravia Phone.Sa u përket detajeve teknike Bravia Phone përmban ekran WVGA prej tre inçësh si dhe ka mbështetje të integruar për riprodhimin e dosjeve Blu-ray.

Bravia po ashtu ka qasje për kartelat e memories microSDHC, është rezistues ndaj ujit në mënyrë që njerëzit të kënaqen duke shikuar filma derisa bëjnë dush, ka fotoaparat prej pesë megapikselash, WiFi, Bluetooth, GPS e TV tuner si dhe shtojca tjera që janë tipike për këtë lloj të pajisjeve.

Data e saktë e lansimit dhe çmimi ende nuk janë bërë publike.

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: