Kreu > Acer, Te Rejat e Fundit > Acer Telefoni më i shpejte

Acer Telefoni më i shpejte


acer-liquid-new-1

Telefoni i mençur Liquid nga Acer vjen me sistemin operativ Android 1.6 dhe procesorin Snapdragon të kompanisë Qualcomm me takt punues prej 1 GHz.

Acer ka paraqitur telefonin e vet të parë të mençur të bazuar në sistemin operativ Android të kompanisë Google. Ky celular është emërtuar Liquid. Celulari është një prej të parëve i cili vjen me versionin 1.6 të këtij sistemi operativ, derisa sipas pohimeve nga Acer ai gjithashtu është më i shpejti në treg.

Ekrani është i ndjeshëm në prekje dhe ka rezolucion prej 800 x 480 piksela, është integruar fotoaparati prej 5 megapikselash me auto-fokus dhe GPS.

Acer po ashtu deri diku ka ofruar pamje të përshtatur me integrimin e kontakteve nga Facebook e Twitter në listën e emrave në celular, me mundësi të shfaqjes automatike të statuseve të tyre.

Specifikat e plota të pajisjes, si dhe detajet për daljen në shitje e çmimet do të publikohen pas pak kohe.

Advertisements
Kategori: Acer, Te Rejat e Fundit
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: