Kreu > Apple, iPhone OS, Sistemet Operative (OS), Te Rejat e Fundit > Përditësim i sistemit operativ iPhone OS

Përditësim i sistemit operativ iPhone OS


Apple ka lëshuar versionin iPhone OS 3.1.2, një përditësim të vogël të sistemit operativ të cilin e shfrytëzojnë iPhone dhe iPod Touch i cili i ka rregulluar disa gabime të versionit paraprak, por pa ofruar ndonjë risi të madhe.

Janë rregulluar disa gabime të cilat kanë pamundësuar mënyrën e punës duke shpenzuar energjinë, probleme të caktuara me humbjen e rrjeteve GSM (për çfarë është dashur të ristartohet pajisja) si një dhe virusi i cili ka ditur të “rrëzojë” sistemin gjatë shikimit të video dosjeve.

Softueri u dedikohet pronarëve të iPhone 2G, 3G e 3GS si dhe playerit iPod Touch. Ai mund të përditësohet me anë të shërbimit iTunes update.

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: