Kreu > Te Rejat e Fundit > Shitje rekorde të BlackBerry

Shitje rekorde të BlackBerry


f.0925164055995_m

Kompania Research in Motion (RIM) ka publikuar rezultatet për tremujorin fiskal veror, në mes muajit qershor e gusht janë shitur 8.3 milionë BlackBerry. Ky rezultat është i madh se ai i deritanishmi më i miri i cili ka qenë 7.8 milionë.

Gjithashtu, janë publikuar shifrat se aktualisht ka 32 milionë përdorues të BlackBerry, derisa gjysma e pajisjeve të shitura gjatë verës kanë në duart e përdoruesve të rinj.

Megjithatë, përkundër shitjeve rekorde të shitjes dhe përfitimeve për 3% më të mëdha të cilat gjithsej janë 3.53 miliardë dollarë, përfitimi i përgjithshëm i kompanisë është për 26% më e dobët sesa në tremujorin pranveror.

Për tremujorin vjeshtor RIM pret katër milionë përdorues të ri dhe përfitime në mes të 3.6 deri në 3.85 miliardë dollarë.

Advertisements
Kategori: Te Rejat e Fundit
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: