Kreu > Te Rejat e Fundit > Palm Pixi paraqitet zyrtarisht

Palm Pixi paraqitet zyrtarisht


Pas thashethemeve disamuajshe, Palm ka vendosur që edhe zyrtarisht të paraqes telefonin e radhës të mençur të bazuar në platformën e tyre webOS, nën emrin Palm Pixi.Sikur edhe tek paraardhësi i tij Pre, Palm as tek kjo pajisje nuk ka hequr dorë nga tastiera e plotë fizike QWERTY. Trupi i pajisjes ka formë pllake, derisa brenda tij do të gjenden 8 GB hapësirë për ruajtjen e të dhënave, fotoaparat me rezolucion prej dy 2 megapikselash, ekran me diagonale prej 2.63 inçësh me rezolucion 320 x 400 piksela, mirëpo fatkeqësisht nuk ka mbështetje edhe për WiFi.

Mu sikur edhe tek modeli Pre, edhe Pixi do të ketë sistemin operativ webOS i cili në prezantimin e parë na ka lënë përshtypje të mëdha për mundësitë që ofron, mirëpo përgjigjja e programuesve zhvillimor dhe numri i vogël i aplikacioneve për pajisjen bukur shumë e kanë ulur entuziazmin tonë krahasuar me platformat tjera siç janë Android e iPhone.

Çmimi i pajisjes sigurisht do të jetë më i ulët krahasuar me modelin Pre, i cili kohë më parë është liruar në 150 dollarë.

Advertisements
Kategori: Te Rejat e Fundit
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: