Kreu > Te Rejat e Fundit > LG përgatit celular me Android

LG përgatit celular me Android


f.0908113517210_m

Në Berlin pikërisht këto ditë po mbahet panairi ndërkombëtar i elektronikës shpenzuese IFA Berlin (Internationale Funkausstellung Berlin). Në vargun e shumë risive, në këtë panair është paraqitur edhe pajisja e parë nga tabori i LG-së e cila do të përdorë sistemin operativ Android të kompanisë Google.Ekipi i revistës gjermane Chip.de ka arritur të fus në duart e veta celularin LG Etna, pajisjes së parë të kësaj kompanie e cila përdorë Androidin.

Të dhënat e plota teknike të LG Etnas tani për tani mbeten të panjohura, mirëpo prej atyre që janë bërë publike merret vesh se celulari është rrëshqitës dhe me tastierë të plotë, se ka ekran prej tre inçësh, fotoaparat pesë megapiksela, Bluetooth e USB, dhe natyrisht, përdorë Androidin.

Për pajisjen dihet edhe se në tregun gjerman do të paraqitet në dhjetor të këtij viti, derisa plasimi i saj në tregjet tjera të botës n

Advertisements
Kategori: Te Rejat e Fundit
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: