Kreu > Te Rejat e Fundit > Paraqiten Nokia X6 e X3

Paraqiten Nokia X6 e X3


Paraqiten Nokia X6 e X3

Të mërkurën është paraqitur edhe zyrtarisht Nokia X6, një celular pak më i trashë i dedikuar për adhuruesit dhe multimedias në përgjithësi, e më të cilin do të mund edhe të telefonohet, fotografohet, incizohet…

Nga karakteristikat themelore vlen të përmendet ekran 3.2 inçësh të ndjeshëm në prekje, fotoaparati ka thjerrëza Carl Zeiss dhe blicin e dyfishtë LED, A-GPS, busulle të integruar dhe Nokia Maps, 32 gigabajt të memories interne, konektor microUSB, WLAN, Bluetooth 2.0, WCDMA, GPRS/EDGE, HSDPA si dhe mbështetje për formate të ndryshme audio dhe video.

Në shitje del në fund të viti me çmim prej 460 eurosh.

Pos X6, Nokia po dje ka paraqitur edhe modelin X3, i cili vjen në një paketim më të vogël dhe ekran më të vogël (2.2 inç), tërësisht i pandjeshëm në prekje, me tastierë rrëshqitëse, fotoaparat prej 3.2 megapikselash.

Çmimi është katër herë më i vogël se ai X6 dhe kushton 115 euro, derisa në shitje do të del në të njëjtën kohë me atë X6.

Advertisements
Kategori: Te Rejat e Fundit
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: