Kreu > Te Rejat e Fundit > TomTom për iPhone

TomTom për iPhone


i

I paralajmëruar në fillim të muajit qershorit në panairin teknologjik WWDC, aplikacioni i TomTom për navigacion në iPhone tanimë është në shitje.

Prodhuesi i pajisjeve të navigacionit TomTom ka lëshuar në shitje nëpërmes iTunes aplikacionin për pronarët e pajisjeve iPhone 3G e 3GS. Aplikacioni ofron navigacion të plotë turn by turn, navigacion me zë dhe pamje të njohur siç mund ta gjejmë edhe tek pajisjet e veçanta të navigacionit.

Programi përdorë edhe teknologjinë e re të përcaktimit të rrugës më të shkurtër të emëruar IQ Routes, e cila bazohet në përvojat e vet përdoruesve, e jo vetëm në bazë të përllogaritjes së largësisë më të shkurtër.

Aplikacioni i TomTom kushton 99 dollarë. Në paketë vijnë hartat e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kanadasë, derisa hartat e Evropës, Australisë dhe Zelandës së Re mund të blihen ndaras.

Advertisements
Kategori: Te Rejat e Fundit
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: